Блок тем №1
🙋Вітаю Вас, дорогі учні групи №2. 💪💪💪Разом з Вами ми вивчаємо навчальну дисципліну "Декоративне садівництво", 🌲🌷🌼яка охоплює 5 тем, всього - 12 годин. Щоб допомогти Вам вивчати цей предмет я зібрала тези і матеріали до тем.
Вам потрібно:
👉1. Прочитати теоретичний матеріал, переглянути презентацію, заглянути у довідкові матеріали (Вивчаючи тему, ви можете користуватися також іншими джерелами, це допоможе Вам глибше пізнати прекрасний світ Декоративного садівництва).
👉2. Після ознайомлення з інформаційними матеріалами пропоную Вам виконати ☝завдання до кожної теми.
👉3. Перейти за посиланням і виконати 💥фінальний тест
☝Увага! Щоб отримати Тематичну оцінку (за блок тем тривалістю 6 годин), необхідно виконати мінімум 2 завдання позначених 💥 і пройти фінальний тест. 📅Кінцевий термін здачі завдань - П'ятниця, 24 вересня, 14 год.
☝☝☝ Посилання у тексті позначені синім кольром. Щоб відкрити посилання і подивитися ротрібний матеріал, потрібно поставити на нього курсор і натиснути на текст, що вспливає.
🚩🚩🚩Все, що Ви дізнаєтеся стане Вам у пригоді для виконання підсумкового проекту.
😃Я буду дуже рада бачити Ваші успіхи, та почуватимуся засмучено, якщо не отримуватиму від когось виконаних завдань. Наднення Вам у навчанні!👊
Тема 1: Значення та завдання декоративного садівництва. 2 год.
Урок №1. Значення та завдання декоративного садівництва.
Усі ми прагнемо щастя, цінуємо добро і любимо красу. Створити гармонійне естетичне середовище нам допомагає багато наук, цією справою займаються люди багатьох професій. Вивченню краси у сфері садіництва присвятимо і ми 12 годин свого часу, призначеного для дисципліни "Декоративне садівництво".
Термін "декоративний" означає призначений для оздоблення, прикраси.
Декоративне садівництво - це наука, яка вивчає декоративні рослини.
Мета навчальної дисципліни „Декоративне садівництво" - формування знань основ ведення декоративного садівництва та квітникарства, їх розмноження, вирощування та використання декоративних рослин в озелененні .
Основними завданнями навчальної дисципліни „Декоративне садівництво" є засвоєння знань про технології підготовки ґрунту, вирощування посадкового матеріалу, висадки насаджень, формування та догляду за садовими і декоративними рослинами; створення систем зелених насаджень, розробки їх планування та дизайну на основі моделювання, підбору різних видів рослин.
Урок №2. Роль декоративних рослин в створенні сприятливих санітарно-гігієнічних умов та формуванні естетичних смаків населення.
Зелені насадження любого типу і розмірів виконують багато функцій:
1. Містобудівна функція. Зелені насадження є повноправним конструктивним елементом території міста. Вони приймають участь у формуванні архітектурно-художнього вигляду міста.
2.Забезпечення рекреаційних потреб населення. Прогулянкова, спортивна, глядацька функції.
3.Регуляція температурно-вологісного, радіаційного, вітрового режимів.
4.Димозахисна, пилезахисна функція.
5.Шумозахисна роль.
6.Вироблення кисню, фітонцидні властивості.
7.Створення умов продовження життя самих зелених насаджень.
☝Завдання. Прочитати детальнішу інформацію у файлі за посиланням 👉тут Сторінки 4-10.
💥Виписати функції зелених насаджень у зошит, зробити фото і надіслати викладачу
Урок №3. Садово-паркові стилі та їх характеристика.
Стиль - це сукупність характерних ознак, властивостей, їх гармонійне поєднання.
Стилізація - імітація стилю, "під стиль". (Це саме те, що ми можемо зробити на своїй клумбі під будинком, намагаючись зробити там Версаль😄) Стилізація дає широкі можливості для сучасного ландшафтного дизайну, не обмежуючи строгими рамками конкретного стилю.
Садово-паркове мистецтво - мистецтво створення художніх образів декоративних садів, парків, інших ділянок зелених насаджень, які призначені для естетичного поліпшення краєвиду та відпочинку населення.
Садово-парковий дизайн пройшов більше 8 тисячоліть розвитку. За цей час сформувалися певні стилі, кожен з яких відзеркалює свою епоху. Історичні стилі: їх назви відповідні напрямкам мистецтва: наприклад, стиль бароко, Відродження, романський, рококо і т. п. Національні стилі: італійський, грецький, японський, китайський, ...
Існує багато стилів планування і розміщення зеленого будівництва. В даний час є декілька основних напрямків стилів садово-паркового мистецтва. Основні стилі за плануванням: Регулярний, Пейзажний, Змішаний.
Також популярними в наш час є середземноморські сади; східні сади: ісламський, японський, сад каменів; сенсорний сад, тематичні сади, стиль кантрі(сільський), сад-город. Ви можете скористатися пошуком в Інтернеті, щоб побачити фото яскравих прикладів різних стилів і поглибити свої знання.
☝Завдання 👀Переглянути слайди №1-4 презентації👉тут
💥Знайти в інтернеті інформацію про садово-паркові стилі і зробити опис одного зі стилів, який зацікавив найбільше. Опис можна виконати у зошиті письмово або у Текстовому файлі та надіслати викладачу фото сторінки зошита чи файл на перевірку.
Урок №4. Види зелених насаджень.
За територіальною ознакою зелені насадження поділяються на міські і поза-міські. До міських відносять зелені насадження в межах забудови, до поза-міських - ті, які розміщені поза межами міської забудови. До складу цих двох груп можуть входити різні за функціональним призначенням види зелених насаджень.
Види зелених насаджень:
1.Об'єкти озеленення(зелені зони) загального користування(призначення). До них належать парки, лісопарки, сади, проспекти, сквери, бульвари, озеленені ділянки біля будівель, лугопарки, гаї, гідропарки, набередні. Ці насадження призначені для всього населення.
2.Об'єкти озеленення обмеженого користування. Відомчі зелені зони, які знаходяться на території підприємств та організацій. (Н-д. Парк на території санаторію)
3.Об'єкти озеленення спеціального призначення.(придорожні, протипилові, протиерозійні захисні смуги, ботанічні сади)
4.Об'єкти озеленення приватного користування(розміщені на приватних землях)
Зверніть увагу! Вичерпну інформацію, яка стосується створення, використання, догляду за зеленими насадженнями Ви можете знайти у Наказі "Про затвердження Правил утримання зелених насаджень
у населених пунктах України"
уважно прочитати визначення у Розділі 2
та переглянути Розділ 8. Створення зелених насаджень.
та Розділ 9. Догляд... Там що і як садити, як стригти чи косити))
Тема 3. Види декоративних рослин та їх використання в зеленому садівництві. 2 год.
Урок №5. Квіткові рослини, декоративні кущі і дерева, ліани, вічнозелені рослини, їх характеристика і використання в зеленому садівництві. "Декоративні рослини - дерева, кущі і рослини, які вирощують для прикрашання міст, населених пунктів, внутрішнього озеленення приміщень з метою задоволення естетичних потреб людини.
☝Завдання. 👀Переглянути Слайди 5-11 презентації тут. ☝Звернути увагу на класицікацію, особливо на Слайдах 5-6.
💥Виписати із Слайду 7 визначення життєвих форм декоративних рослин - що таке Дерева, Кущі, Чагарники, Ліани. Виписати приклади однорічних і багаторічних квітів, які гарно ростуть на території України з 👉цього файлу.
Урок №6. Кімнатні квіти. Квіткові оранжування.
У створені затишку в оселі велике значення відіграють кімнатні квіти.
Горщикова культура - давній спосіб розмноження та вирощування тропічних і субтропічних рослин і квітів.
Групи кімнатних рослин:
1.Світлолюбні - кактуси, евкаліпти, колеуси.
2.Тіньовитривалі - папороті, самшит, плющ, кімнатний виноград.
3.помірного освітлення - цитрусові, гортензії, бегонії, примули, традесканції.
Усі кімнатні рослини потребують правильного догляду.
Квіткове оранжування - (розділ декоративно-прикладного мистецтва) це створення букетів, композицій, гірлянд, панно, вінків, колажів, з квітів, листків, трав, плодів, горіхів, ягід. та ін., живих, сухих або консервованих.
Напрями квіткового оранжування:
1.Декоративий.
2.Вегетативний
3.Формо-лінійний
Техніки оранжування: розставлення, втикання, посадка, нанизування, нашарування, плетення, захист від вологи, воскування та ін.
☝Завдання. Перейдіть за посиланням і перегляньте 👉 Каталог кімнатних рослин тут. Зверніть увагу, які з них ростуть у Вас вдома. Якщо ви натиснете на фото рослини - відкриється інформація про неї, особливості вирощування.
Якщо Ви хочете створювати гарний букет🌷🌷🌷 для своєї коханої👫, читайте тут
💥Складіть список назв своїх кімнатних квітів з фото(не більше 5), або створіть квіткову композицію з живих чи сухих квітів, листків, плодів , ...Надішліть фото викладачу.
👩Дякую, що були активними, терплячими. Бажаю успіху у 💥фінальному тесті. Вірю, Ви зможете💪
Немає коментарів:
Дописати коментар